Īpašie piedāvājumi
18,80€ 12,22€

FAQ (bieži uzdotie jautājumi)

Ar ko ir pārklātas Jūsu rotas?

Kas tas ir zelts 18K?

Kas ir apzeltījums?

Vai Jūsu rotas ātri kļūst nespodras un „noberžas”?

Vai jūsu bižutēriju var apskatīt Rīgā?

 


 

Ar ko ir pārklātas Jūsu rotas?

Lielākā daļa Vincento rotu ir pārklātas ar rozā, balto vai dzelteno zeltu 18K (apzeltījums). Ka arī ar rodiju.

 

Kas tas ir zelts 18K?

Tradicionāli zelta tīrība tiek izmērīta britu karātos (K). 1 britu karāts ir vienāds ar sakausējuma masas 1/24 daļas. 24 karātu zelts (24K) ir tīrs, bez jebkādiem piejaukumiem.

Lai izmainītu zelta kvalitatīvos raksturojumus, dažādiem mērķiem (piemēram, palielināt cietību) izgatavo sakausējumus ar dažādiem piejaukumiem. Piemēram, 18 karātu zelts (18K) nozīmē, ka saturā ir 18 zelta daļas un 6 piejaukuma daļas. Šo sakausējumu parasti izmanto bižutērijas izgatavošanai.

Vispopulārākās zelta proves:

500 — 12K

585 — 14K

750 — 18K

999,9 — 24K (zelts)

 

Kas ir apzeltījums?

Metālisko pamatu vai sakausējumu nolaiž tilpnē ar zelta sāls ūdens šķīdumu, bet pēc tam tur vada elektrisko strāvu. No sāls šķīduma tiek izdalītas zelta daļiņas, kuras nosēžas uz metālu. Zelta kārtas biezums var variēties no 5 līdz 25 mikroniem, atkarībā no vajadzīgā rezultāta.

Apzeltījumam ir liela ķīmiska izturība, tā kā saistīta ar izstrādājumu molekulārā līmenī. Arī ir augsta siltum- un elektriskā vadāmība, un tiek pielietota ne tikai juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražošanā, bet arī citās ražošanas sfērās.

Bieži vien rotas pārklāj ar rodiju. Rodija pārklājums uzlabo rotu ārējo izskatu (ilgi nekļūst nespodrs) un paildzina kalpošanas termiņu. Rodijam ir pārākas baktericīda kvalitātes: neitralizē ūdeni, iznīcina slimības izraisošus mikroorganismus.

 

Vai Jūsu rotas ātri kļūst nespodras un „noberžas”?

Pie pareizas kopšanas un visu mūsu padomu ievērošanas, rotām ilgus gadus būs lielisks ārējais izskats. Tas notiek daudzslāņainas zelta (18K) izsmidzināšanas ceļā.

Izņēmumi: individuālā nesaderība ar ādu. Tas ir ļoti rets gadījums, kad ādas dziedzeri izdala īpašus fermentus (galvenokārt, retu slimību dēļ), kas oksidē rotas. Tas izpaužas jau bižutērijas valkāšanas pirmajās dienās. Rotas paliek tumšākas vai atstāj pēdas uz ādas.

Vai jūsu bižutēriju var apskatīt Rīgā?

 Visu mūsu bižutēriju var gan piemērīt, gan nopirkt Rīgā. Mūsu veikals atrodas pilsētas centrā, Kr.Barona ielā 93. Vairāk informācijas par veikalu var atrast sadaļā Veikals "Vincento".

Piesakies jaunumiem e-pastā
Info
Darba laiks
Seko mums
*Email
Name
GO
Veikals "VINCENTO"
Kr. Barona iela 93, Rīga
Tālr. +371-22118845
I-V: 10:00-19:00
VI: 11:00-16:00
VII: Slēgts