FAQ

Bieži uzdotie jautājumi

No kāda materiāla ir izgatavota jūsu bižutērija?

Praktiski visa bižutērija ir izgatavota no speciāla bižutērijas sakausējuma. Zelta vai rodija pārklājums (18K) veikts pec galvaniskās metodes. Mūsu bižutērijā, nav izmantots niķelis, un tapēc  rotaslietas ir hipoalergēnas.

Kas tas ir zelts 18K?

Tradicionāli zelta tīrība tiek izmērīta britu karātos (K). 1 britu karāts ir vienāds ar sakausējuma masas 1/24 daļas. 24 karātu zelts (24K) ir tīrs, bez jebkādiem piejaukumiem.

Lai izmainītu zelta kvalitatīvos raksturojumus, dažādiem mērķiem (piemēram, palielināt cietību) izgatavo sakausējumus ar dažādiem piejaukumiem. Piemēram, 18 karātu zelts (18K) nozīmē, ka saturā ir 18 zelta daļas un 6 piejaukuma daļas. Šo sakausējumu parasti izmanto bižutērijas izgatavošanai.

Vispopulārākās zelta proves:

500 — 12K

585 — 14K

750 — 18K

999,9 — 24K (zelts)

Kas ir apzeltījums?

Metālisko pamatu vai sakausējumu nolaiž tilpnē ar zelta sāls ūdens šķīdumu, bet pēc tam tur vada elektrisko strāvu. No sāls šķīduma tiek izdalītas zelta daļiņas, kuras nosēžas uz metālu. Zelta kārtas biezums var variēties no 5 līdz 25 mikroniem, atkarībā no vajadzīgā rezultāta.

Apzeltījumam ir liela ķīmiska izturība, tā kā saistīta ar izstrādājumu molekulārā līmenī. Arī ir augsta siltum- un elektriskā vadāmība, un tiek pielietota ne tikai juvelierizstrādājumu un pulksteņu ražošanā, bet arī citās ražošanas sfērās.

Bieži vien rotas pārklāj ar rodiju. Rodija pārklājums uzlabo rotu ārējo izskatu (ilgi nekļūst nespodrs) un paildzina kalpošanas termiņu. Rodijam ir pārākas baktericīda kvalitātes: neitralizē ūdeni, iznīcina slimības izraisošus mikroorganismus.

Vai Jūsu rotas ātri kļūst nespodras un „noberžas”?

Pie pareizas kopšanas un visu mūsu padomu ievērošanas, rotām ilgus gadus būs lielisks ārējais izskats. Tas notiek daudzslāņainas zelta (18K) izsmidzināšanas ceļā.

Izņēmumi: individuālā nesaderība ar ādu. Tas ir ļoti rets gadījums, kad ādas dziedzeri izdala īpašus fermentus (galvenokārt, retu slimību dēļ), kas oksidē rotas. Tas izpaužas jau bižutērijas valkāšanas pirmajās dienās. Rotas paliek tumšākas vai atstāj pēdas uz ādas.

Kā pareizi kopt bižutēriju?

Mūsdienās tiek ražots liels daudzums dažādu tīrīšanas komponentu (lupatiņas, salvetes, šķidrumi, putas un t.t.), kuras domātas rūpēm par visdažādākiem bižutērijas veidiem.

Tā pat nepieciešams noņemt rotaslietas nodarbojoties ar sportu, lai pasargātu no deformācijas, ka arī no sviedrem. Bižutērija, kas satur augstvērtīgus akmeņus “ne mīl" patstāvīgu temperatūras maiņu un biežu saules un siltuma iedarbību.

Lai rotaslietas ilgāk uzglabātu savu sākotnējo izskatu, iesakām to noņemt:

  • Pildot mājas darbus, ja izmantojat ķīmiskus, kosmētiskos vai higiēnas līdzekļus
  • Nodarbojoties ar sportu un dažādu kosmētisko procedūru izmantošanas laikā, vannas, duša, sauna, baseins

Glabāt rotaslietas nepieciešams sausā, tumšā vietā, mīkstā maisiņā/ lādītē, tālāk no apkures iekārtām, kā arī obligāti atsevišķi, lai tie nevarētu sisties un skrāpēties cits ap citu. Laiku no laika izstrādājumus ir nepieciešams tīrīt ar speciālu salveti vai mīkstu lupatiņu. Nav ieteicams izmantot papīra salvetes vai dvieļus, tā kā tie var nest bojājumus, skrāpējumu veidā uz rotaslietām.

Bižutērijas galvenie ienaidnieki:

! smaržās, dezodoranti
! jūras ūdens
! hlora ūdens (baseinā)

Apzeltītu izstrādājumu tīrīšana:

Apzeltītu izstrādājumu tīrīšanai nedrīkst lietot līdzekļus, kas sastur abrazīvus (pat mīkstos). Apzeltītu bižutēriju noslauka ar mīkstu lupatiņu vai ar speciālas salvetes gabaliņu.

Swarovski kristālu tīrīšana:

Swarovski kristālu tīrīšanai iesakām izmantot maigu, velveta lupatiņu. Pēc izstrādājuma mazgāšanas aptīt iesūcošā salvetē, lai noņemtu ūdens pilienus.

Vai jūsu bižutēriju var apskatīt Rīgā?

Visu mūsu bižutēriju var gan piemērīt, gan nopirkt Rīgā. Mūsu veikals atrodas pilsētas centrā, Matīsa iela 8. Vairāk informācijas par veikalu var atrast sadaļā Kontakti.

 

Kā es varu atgriezt vai apmainīt izstrādājumu?

14 dienu laikā, no pasūtījuma saņemšanas, Jums ir tiesības atgriezt vai apmainīt izstrādājumu. Preci jāatgriež ar oriģinālām cenu zīmēm. Atgriezt preci var mūsu veikalā vai atsūtot to pa pastu vai ar Omniva, klāt obligāti jābūt aizpildīta atgriešanas veidlapa.

Pasta izdevumus atgriežot preci sedz klients.

Lai veiktu preces apmaiņu, nepieciešams aizpildīt veidlapu, norādot preci, kuru Jūs atgrieziet un preci, kuru vēlāties saņemt.

Vai, atgriežot preci, es saņemšu visu savus samaksātus naudas līdzekļus?

Atgriežot preci, Jūs saņemsiet visu samaksātu summu par preci. Piegādes izdevumu netiek atgriezti.

Ka darīt, ja neizdevās noformēt pasūtījumu?

Gadījumā, ja Jums radās problēmas ar pasūtījuma noformēšanu, lūdzu sazinieties ar mums pa telefonu: 22123426.

Kā noteikt gredzena izmēru?

  • aptiniet diegu vai auklu apkārt pirkstam, nomēriet to ar lineālu un iegūsiet sava pirksta apkārtmēru
  • lai noteiktu diametru, iegūtais skaitlis jāizdala ar 3,14
  • neaizmirstiet nomērīt un salīdzināt pirksta un locītavas apkārtmērus
  • iegūtos rezultātus varat salīdzināt ar tabulam

Praktiskie padomi:

  • pirksta apkārtmērs atšķiras no dienas laika – no rītiem mazāks, vakaros – lielāks
  • gaisa temperatūra, karsts laiks vai gluži pretēji – sals var ietekmēt jūsu pirksta izmēru
  • nemēriet pirkstus uzreiz pēc trauku mazgāšanas vai dušas
  • nemēriet pirkstus pēc fiziskām nodarbībām, aerobikas, trenažieru zāles, baseina
  • sievietēm nav ieteicams mērīt pirkstus menstruāciju laikā, jo saistībā ar ūdens uzkrāšanos organismā, arī pirksti ir palielināti
  • mēriet pirksta resnāko daļu, dažiem cilvēkiem tā ir pirksta locītava
  • jo biezāks gredzens, jo blīvāk tas turās pirkstā, tā kā, ja Jūs izvēlaties gredzenu ar dziļu furnitūras platumu, tad Jums, iespējams, ir jāizvēlas par vienu izmēru lielāku.

 

Не упусти свой шанс

-10% скидка

код для скидки

Введи этот код в корзине, и получи свою скидку!